Rusya ve Esed Şam Ve Halep’te Katliama Devam Ediyor

Rusya’ya ait olduğu düşünülen savaş uçakları, dün akşam, Şam kırsalındaki Neşabiye ve Hamuriye kasabalarında birçok katliam gerçekleştirdi.

12-12-2015


Rusya’ya ait olduğu düşünülen savaş uçakları, dün akşam, Şam kırsalındaki Neşabiye ve Hamuriye kasabalarında birçok katliam gerçekleştirdi. Halep’teki Saliheyn’de bir ekmek fırınını hedef aldı. 36 kişinin hayatını kaybettiği, onlarca kişinin yaralandığı ifade edildi.

Arbin ve Han Şeyhun kentleri, İdlip’in Cisr-i Şugr kentine bağlı Mer’ind köyü Rus savaş uçaklarının hedefi oldu, 10 kişinin hayatını kaybettiği, aralarında kadın ve çocukların bulunduğu onlarca kişinin de yaralandığı kaydedildi.

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Üyesi Şelal Kadu, Ruslar'ın bu katliamları gerçekleştirmesinin arkasında Esed rejimi olduğunu belirtti. Suriye halkına yönelik beş yıldır her gün işlenen katliamların ülkedeki kaosu artırdığını, istikrarsızlığa neden olduğunu kaydeden Kadu, bu durumun bölge ülkelerine de yansıdığını söyledi.

Kadu, uluslararası toplumun yedinci madde kapsamında Esed rejiminin, İran’ın ve Rusya’nın katliamlarını durdurmak için baskı yapması gerektiğini dile getirerek, beş yıldan beri yaşanan sivil katliamlarına bir an önce son verilmesi gerektiğini ifade etti.

Etiketler : Rusya - ve - Esed - Şam - Ve - Halep’te - Katliama - Devam - Ediyor - -
İlginizi çekebilecek diğer haberler