Erdem'den, Başarılı Olmanın Sırları

Erdem Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Abidin Erdem, Marmara Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD) tarafından düzenlenen etkinlikte tecrübelerini paylaşarak, başarılı olmanın sırlarını anlattı.

02-12-2013


Erdem Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Abidin Erdem, Marmara Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD) tarafından düzenlenen etkinlikte tecrübelerini paylaşarak, başarılı olmanın sırlarını anlattı.

MASİAD’ın "Vizyon İşadamları Tecrübe Paylaşımı" programı çerçevesinde İstanbul Wow Airport Hotel’de düzenlenen etkinliğine katılan Erdem Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Abidin Erdem, iş dünyasında yaşadığı 50 yıllık tecrübelerini genç işadamlarıyla paylaştı.

Kuralların harfiyen yerine getirip, hak ve hukuka riayet çerçevesinde ticaretin yapıldığında başarının kaçınılmaz olacağını söyleyen Erdem, "Boğazdan haram lokma geçmez ve devlete olan vergi tam olarak verildiğinde Allah sizlere öyle imkanlar açar ki tam battım derken biranda çok daha ileri noktalara gelirsiniz. Çünkü kimsenin hakkını yememişsinizdir" dedi. 

Genç işadamlarına önemli bir tavsiyede de bulunan Erdem, "İnsanlar zengin olmak isteyebilir. Ancak zenginler cüzdan değil vicdanlarını dert edinmeli. Zengin olmak isteyebilirsiniz ama asla devletin hakkı olan para cebe konulmamalı. Aksi takdirde mutlaka bu para fazlasıyla sizden çıkar" şeklinde konuştu.

"Yılda 1,5 Milyon Kişi İle Tokalaşırım"
Türkiye’nin çok zor şartlarda bu noktalara geldiğinin altını çizen Erdem, "Üniversite eğitimi için Mardin’den İstanbul’a uçakla ilk defa geldiğimde denizi görünce korktum. 6 saatte İstanbul’dan Mardin’e telefon açıldığı zamanlardan bugünlere geldik. Her yıl ortalama 1,5 milyon kişi ile tokalaşır, tanışırım. İnsan tek başına çok şey değildir. Türk insanı çok değerli, kapasiteli bir millet. Türkiye insan gücü, kabiliyeti ve zekası ile çok değil 5 yıl içerisinde bölgesinde bir numara olabilecek durumda. İnsanlarla dokuna dokuna, konuşa konuşa ve alışveriş yaparak büyürsünüz ve insanlar ticaretini dürüstlük ve güven üzerine kurarlar. Tecrübe, doğruluk ve maneviyat ticarette en önemli iki faktördür" diye konuştu.

"Yarınlara, Gençlere Yatırım Yapalım"
Türkiye’nin enerji, ulaşım ve iletişimde bu zaman kadar yapmadığı yatırımlara kavuştuğunu da anlatan Erdem şunları söyledi:
"Türkiye olarak elbirliğiyle, bu üç önemli sektör için elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız. Önümüzdekilere bakıp, onları geçmek zorundayız. Türkiye 2023’te Avrupa’nın en büyük 6. ülkesi olacak. Ayrıca sadece ticareti değil, bizden sonraki nesilleri de düşünmeli, onlara yeni imkanlar sunacak projeleri de hayata geçirerek, onlara örnek olmalıyız. Bizden tecrübeli işadamlarını takip etmeliyiz. Ufkumuzu geniş tutmalı, kendimizi tanıtıcı, ifade edici çalışmalara önem vermeliyiz."

MASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Evren Karaca’da yaptığı konuşmada, tecrübelerini paylaştığı Erdem’e teşekkür ederek, dernek olarak bundan sonra da bu tür vizyoner isimlerle toplantılar düzenleyeceklerini ifade etti. Karaca daha sonra günü anısına Erdem’e bir plaket takdim etti.

Etiketler : Erdem'den - - Başarılı - Olmanın - Sırları -
İlginizi çekebilecek diğer haberler