"Görüşmelerimiz Milletin Gözü Önünde Cereyan Ediyor"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici'yi ziyareti sonrası yaptığı açıklamada, "Bizim bütün görüşmelerimiz, milletin gözü önünde cereyan ediyor. Açık, seçik, net" dedi.

26-04-2018


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ile birlikte Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici'yi makamında ziyaret etti. Genel Başkan Yardımcısı Ünal ve Grup Başkanvekili Elitaş'ın BBP Genel Merkezi'ne gelerek Destici ile yaptıkları görüşme yaklaşık 1,5 saat sürdü. Görüşmenin ardından gazetecilere bir açıklama yapan Ünal, BBP'nin Cumhur ittifakına desteğini hatırlatttı ve nezaket ziyaretinde bulunduklarını ifade etti.

Destici'nin seçim süreciyle ilgili değerlendirmelerini aldıklarını belirten Ünal, "Bizim bütün görüşmelerimiz, milletin gözü önünde cereyan ediyor. Açık, seçik, net. Zaten ittifakla ilgili yasal düzenlemenin yapılmasındaki amaç da geçmişte olduğu gibi Türk siyasetinde gizli, kapaklı işlerin olmaması, arka kapıda kulislerle birtakım görüşmelerin, hesapların, kirli pazarlıkların yapılmaması, her şeyin şeffaf bir siyasetin gereği olarak milletin önünde cereyan etmesiydi. Biz MHP ile Milli Mutabakat Komisyonu'nu oluştururken de aynı şekilde açık, net, şeffaf, milletin gözü önünde bütün görüşmelerimizi yaptık" dedi.

Destici ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın muhtemelen bu hafta içerisinde görüşme yapacaklarını bildiren Ünal, görüşmelerde varılan nihai noktayı kamuoyu ile paylaşacaklarını dile getirdi.

Bir gazetecinin Büyük Birlik Partisi'nin ittifaka destek verdiğini ve bunun milletvekili listelerine nasıl yansıyacağını sorması üzerine Ünal, şunları söyledi:
"BBP ile daha öncesinde yaptığımız görüşmeler de var. Bu değerlendirmelerin neticesinde ortaya çıkan kararı, kamuoyu ile payalaşacağız. Ama şu anda görüşülmekte olan ve nihai karara varılmamış hususları takdir edersiniz ki, paylaşmak doğru olmaz."

İlginizi çekebilecek diğer haberler