"Dokuz Düşünüp Bir Konuşmak Gerekir"

Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Kendisine söylendiğinde son derece tepki gösterecek, üzecek olan sözleri başkalarına söyleyen siyasetçiler var. Sonra bunlardan üzüntü duyduklarını fark ediyorum ama dokuz düşünüp bir konuşmak gerekir" dedi.

29-04-2016


Şahin, Karabük Üniversitesi Artı Kariyer Kulübü tarafından üniversitenin Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu'nda organize edilen "Kariyer Zirvesi"nin açılışında yaptığı konuşmada, öğrencilik yıllarını ve kariyerine nasıl başladığını örnekler vererek anlattı. Siyasette herkesi memnun etmenin zor olduğuna vurgu yapan Şahin, "Memnun etmek için çaba sarf edeceksiniz ama mutlaka gayri memnunlar da olacaktır. Bu da sizi umutsuzluğa sevk etmemelidir. Bu gereceği bilerek hareket etmelisiniz. Siyasette, okulda her yerde de olabilir. Mutlaka karşı çıkanlar, muhalifler olabilecektir" diye konuştu.

"Memnun Edemezsin Muhalefeti"
Herkesi memnun edememeye Trabzonspor'da bir zamanlar futbol oynamış Gürcistan asıllı ikiz kardeşler Şota ve Arçil'den bir örnek veren Şahin, şöyle devam etti:
"Trabzonspor'da yönetimde olanlar, bir de mutlaka muhalif vardır. Mutlaka 2 grup olur. Maalesef şu anda bir gencin yanlış davranışları Trabzon'u zor durumda bıraktı ve bundan da büyük bir üzüntü duyduk. Ben Kardemir Karabüksporlu'yum ama Trabzonspor'un da delegesiyim. Şenol Güneş benim asker arkadaşımdı. Kendisini ziyaret ettiğimde Trabzonspor'u çalıştırıyordu. Orada 'kulüp üyesi olur musun?' demişti ben de kendisini kırmamıştım. Şota ve Arçil ilk maçlarında iyi de oynamışlar, seyirci seviniyor ancak muhalif yönetimi destekleyen 2 seyirci bir parkta sohbet ediyorlar. Biri diyor ki 'Yav bu bizim iş başındaki yönetim var ya aynısından 2 tane almışlar' Şimdi 2'si de çok iyi oynamış başarılı transferler. Memnun edemezsin muhalefeti."

"Mutlaka Bir Yabancı Dil Öğrenin"
Siyasette kendilerini sevenler ve destekleyenlerin olduğunu ancak memnun olmayanların da bulunduğuna dikkati çeken Şahin, bunu doğal gerçek olarak kabul etmek mecburiyetinde olduklarını belirtti. Öğrencilere mutlaka yabancı bir dil öğrenmeleri konusunda tavsiyede bulunan Şahin, "Bir lisan son derece önemlidir. Ben bu bakımdan eksiğim. Bir lisan öğrenemedim. Siyasi hayatımda bakanlık dönemimde, Meclis başkanlığım dönemimde İngilizce'yi bilmemenin ne kadar sıkıntıya yol açtığını bizzat yaşadım. 'Keşke bir yabancı dil öğrenseydim' diye hep demişimdir. Çocuklarıma da onu tavsiye ettim. Çok şükür öğrendiler. Gençler mutlaka bir yabancı dil öğrenin."

"Dokuz Düşünüp Bir Konuşmak Gerekir"
Şahin, gençlere, hayatta kendilerine yapılmasını istemediklerini bir başkasına yapmamaları konusunda uyarıda bulunarak, sözlerini şöyle tamamladı:
"Bize söylenmesini arzu etmediğimizi başkasına söylememeliyiz. Şu anda Türk siyasetinin buna çok ihtiyacı var. Kendisine söylendiğinde son derece tepki gösterecek, üzecek olan sözleri başkalarına söyleyen siyasetçiler var. Sonra bunlardan üzüntü duyduklarını fark ediyorum ama dokuz düşünüp bir konuşmak gerekir. O nedenle kendimize layık görmediğimizi başkalarına da layık görmemeliyiz. Hayatta bu ilkelere riayet etmenin bizim toplumdaki saygınlığımızı ve etkimizi daha da arttıracağını düşünüyorum."

Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın ve diğer protokol üyelerinin hazır bulunduğu zirve, oturumlarla devam etti.

Etiketler : "Dokuz - Düşünüp - Bir - Konuşmak - Gerekir" -
İlginizi çekebilecek diğer haberler