"Çevre Politikaları Çalıştayı" Düzenlendi

AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan'ın başkanlığında "Çevre Politikaları Çalıştayı" düzenlendi. Çalıştay da atıkların geri dönüşümü, su yönetimi, iklim değişikliği, yeşil binalar, çevre eğitimleri ele alındı.

12-03-2016


AK Parti "Çevre Politikaları Çalıştayı" düzenledi. Çalıştaya Milletvekilleri, Odalar, Dernekler, Üniversiteler ve bir çok kurumdan katılım sağlandı. Tüm canlı varlıkları önceleyen, ekosistemi bütüncül bir bakış açısı ile değerlendiren, gelecek nesilleri gözeten "sürdürülebilir yaşam" stratejileri oluşturmak hedefiyle bir araya gelen katılımcılar Türkiye'nin çevre politikalarını masaya yatırdı.

Çalıştay da atıkların geri dönüşümü ve yurt dışı örnekleri, sokak toplayıcıların şartlarının iyileştirilmesi, yeşil alanların arttırılması, iklim değişikliği ile mücadelenin nasıl yürütülmesi gerektiği konularında katılımcılar fikirlerini dile getirdi. İlkesel duruş belirlemek için bir araya gelen katılımcılar  çevre alanında  iletişimin önemine vurgu yaptı.

Açılış konuşmasını AK Parti Çevre Şehir ve Kültür Başkanı Çiğdem Karaaslanın yaptığı çalıştay da çevreyi ve çevresel tüm değerleri geleceğe aktarmak için oluşturulacak politikalar ele alındı. Çalıştayı rapor haline getirecek AK Parti Çevre Şehir ve Kültür Başkanlığı, belirlenen spesifik alanlar da daha sonra toplantılar gerçekleştirecek. Çevre Politikaları belirli aralıklarla tartışılacak ve AK Parti Çevre Şehir Kültür Başkanlığı çevre politikalarının belirlenmesi ve geliştirilmesinde ihtiyaç duyulan katılımcı model çerçevesinde birleştirici bir platform olacak.

Çevre alanında yapılan çalıştaydan sonra önümüzdeki günler de; şehir ve kültür üzerine çalıştaylar devam edecek. İklim değişikliği, yeşil büyüme, geri dönüşüm, doğal ve yaban hayat, su, cevre hakları, konularında fikir alışverişinde bulunan heyet içerisinde yer alan Enerji ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı Kayseri Milletvekili Taner Yıldız;  "Tek tip değil ama ortak kaygılara ve ortak hassasiyetlere sahip olan insanlar olmalıyız" dedi.

AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ile birlilikte çalıştaya; Enerji ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Ankara milletvekili, Çevre Komisyonu Üyesi Nevzat Ceylan,Çevre Şehir ve Kültür Başkan Yardımcısı Mine Lök Beyaz, Ankara Üniversitesi Çevre Planlama ve Geliştirme Koordinatörü ve Sağlık Kültür ve Spor Koordinatörü Doç. Dr. Duygu Özel Demiralp, TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Eski Başkanı, Çevre Sorunları Araştırma Merkezi Başkanı Baran Bozoğlu, TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şube Başkanı İlkim Yiğit, TÜKÇEV Yerel Yönetimler Yöneticisi Gökhan Çelik,Uludağ Çevre Teknolojileri Ar-Ge Merkezi (ULUÇEV) Genel Müdürü Prof. Dr. Kadir Kestioğlu, ÇEDBİK Genel Sekreteri Engin Işıltan, Doğal Hayatı Koruma Vakfı Eski Genel Müdürü Tansu Gürpınar, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şükran Şahin ve TEMA Ankara Temsilcisi Mukaadder Ekremoğlu katıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler