"Bir Gelecek Vizyonu Çiziyoruz"

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, "biz kendimizin yaşama ihtimali olsa ya da olmasa önemli değil. Ama bu ülkenin ve devletin baki kalması gerçeğinden yola çıkarak bir gelecek vizyonu çiziyoruz" dedi.

09-04-2018


Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun 5. Olağan Gençlik Kolları Kongresi'ne katıldı. Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan Türkiye'nin 2023 hedefine çok yakın olduğunu belirterek, 2053, 2071'in de hedefleri arasında bulunduğunu anımsattı.

Karaaslan, "Bizler, şu anda ülkeyi yöneten, ülkede söz sahibi olanlar için değil, bizlerin çocukları, torunları için bir gelecek Türkiye'si hayal ediyoruz. İşte biz kendimizin yaşama ihtimali olsa ya da olmasa önemli değil. Ama bu ülkenin ve devletin baki kalması gerçeğinden yola çıkarak bir gelecek vizyonu çiziyoruz. Biz yeri geldiğinde canımızdan vazgeçerek, yeri geldiğinde gecemizi gündüzümüze katarak 24 saati 48 saatmiş gibi yaşayarak hatta bazen bir günde birkaç şehir dolaşıp bir ömre birkaç ömrü neredeyse sığdırmak suretiyle bu çabayı veriyoruz" ifadesini kullandı.

Türkiye'nin geçen yıl 7,4 büyüdüğünü anlatan Karaaslan, sözlerine şöyle devam etti:
"Söylerken dile çok kolay değil mi? Avrupa'nın yüzde 2 büyüdüğü bir dünyada, Türkiye bu kadar hainle, yedi düvelle, bu kadar büyük çarpışmaların içindeyken yüzde 7,4 büyüdü. Arkadaşlar bunlar çok önemli hususlar. Bunları iyi anlatmamız lazım. Bugün 20 milyar doların üzerinde bir yatırımdan bahsediyoruz Akkuyu Nükleer Santrali için... Biz bunun ne olduğunun farkında mıyız? Bu şu anda hakikaten dünya nezdindeki en önemli yatırımlardan biri. Bize 'bunu yapmayın' diyenler, gösteri yapanlar, pankart açanlar şunu bilmelidir ki, bugün dünyanın en gelişmiş ülkeleri de dahil olmak üzere tam faaliyette olan 450 santral var. Bu 450 santrale 451'incinin eklenmemesi konusunda müthiş bir faaliyet gösterdiler."

Türkiye'nin sınırında 4 bin teröristin etkisiz hale getirildiğini de vurgulayan Karaaslan, Zeytin Dalı Harekatı'nın önemini anlattı. Karaaslan, Türkiye'nin bütün engellemelere rağmen büyümesini sürdüreceğine işaret ederek, "Dünyada devam eden 10 büyük projenin 6 tanesi şu anda Türkiye'de yapılıyor. Bunları söylemek bazen çok kolay, sanki çok normal, çok alışılagelmiş gibi. AK Parti iktidarı hamdolsun bizi alıştırdı. Hepimiz alıştık böyle önemli, böyle büyük olayları sanki günlük rutinimizin bir parçasıymış gibi hissetmeye" diye konuştu.

Etiketler : "Bir - Gelecek - Vizyonu - Çiziyoruz" -
İlginizi çekebilecek diğer haberler