"Aile Yapımız Üzerinde Büyük Tahribatlara Yol Açmıştır"

AK PARTİ Milletvekili Emrullah İşler, "Ahlak ve öz kültürümüzü dikkate almadan yapılan yerli dizi ve filmlere ek olarak, bazı yabancı yayınların, filtresiz olarak toplumumuza sunumu, aile yapımız üzerinde büyük tahribatlara yol açmıştır" dedi.

10-12-2015


TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, AK PARTİ Milletvekili Emrullah İşler, ailenin, insanlık tarihinin başlangıcıyla var olduğunu, toplumun varlığını devam ettirmede en önemli görevi üstlendiğini vurguladı. Geçen yüzyılın başlarından itibaren mantıkçı, pozitif anlayış ve düşünce biçimlerinin, kültür, düşünce dünyalarını etkilemeye başlamasıyla aile hayatının da etkilendiğini kaydeden İşler, "Bu nedenle aile yapımızda sarsılmalar başlamıştır. Özellikle küresel ölçekte kitle haberleşme araçlarının artmasıyla birlikte gelenek, ahlak ve öz kültürümüzü dikkate almadan yapılan yerli dizi ve filmlere ek olarak, bazı yabancı yayınların, filtresiz olarak toplumumuza sunumu, aile yapımız üzerinde büyük tahribatlara yol açmıştır" dedi.

İşler, Türkiye'de boşanmanın, son 20 yıla kadar önemli bir olgu olarak algılanmazken son dönemde toplumsal bir sorun oluşturduğunu belirtti.  İşler, son yıllarda aile içinde kadına şiddetin artmasının, boşanmanın en önemli nedenlerinden biri olarak görüldüğünü dile getirdi. Dünyanın bir çok ülkesiyle karşılaştırıldığında Türkiye'deki boşanma oranlarının düşük olduğuna işaret eden İşler, "Ülkemizde boşanmalar halen ciddi bir sosyal sorun oluşturma aşamasına bugün itibariyle gelmemiştir. Ancak 1990'lı yıllardan itibaren gözlenen artış, boşanmaların ülkemiz için de bir sosyal sorun potansiyeli taşımaya başladığı, üzerinde durulması gereken bir husustur" dedi.

İlginizi çekebilecek diğer haberler